supersol.pl
Zdrowie

Jakie są objawy rwy barkowej?

Kacper Lach1 sierpnia 2024
Jakie są objawy rwy barkowej?

Rwa barkowa, często określana jako rwa ramienna, to uciążliwe schodzenie, któremu towarzyszy nieprzyjemny ból. Często potrafi on promieniować od szyi aż do okolic palców u rąk, co potrafi skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Warto więc sprawdzić, jakie są popularne objawy rwy barkowej oraz dowiedzieć się, jak wygląda leczenie i gdzie w razie potrzeby można uzyskać pomoc.

W dalszej części artykułu znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji związanych z tym schorzeniem. Opisujemy również przyczyny rwy barkowej oraz gdzie warto podjąć leczenie rwa barkowa, aby uniknąć poważnych powikłań.

Co to jest rwa barkowa?

Uszkodzenie korzenia nerwowego w kręgosłupie szyjnym prowadzi do rwy barkowej. W takim przypadku pojawia się bardzo silny ból, który obejmuje nie tylko bark, ale również kark. Wielu pacjentów opisuje ten rodzaj bólu jako rwący. Kolejnym nieprzyjemnym zjawiskiem towarzyszącym rwie barkowej jest mrowienie, a często wręcz drętwienie palców.

Jakie są objawy rwy barkowej?

Istnieją objawy, które można zaobserwować z wyprzedzeniem. W takim przypadku należy jak najszybciej skontaktować się z odpowiednim specjalistą, który będzie mógł przeprowadzić niezbędne badania i rozpocząć leczenie. Rwa barkowa objawy to przede wszystkim nieuzasadnione zaburzenia czucia, paraliż mięśni lub problemy z kontrolowaniem oddawania moczu i stolca. Jak widać, są to objawy, które również mogą mieć negatywny wpływ na komfort wykonywania codziennych czynności.

Jak wygląda leczenie rwy barkowej?

Diagnozowaniem rwy barkowej zajmują się doświadczeni specjaliści. Może to być zarówno neurolog, jak i ortopeda. Podstawowym badaniem, które przeprowadza się w takim przypadku, jest rezonans magnetyczny kręgosłupa szyjnego. Leczenie polega natomiast na stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub sterydów. Nie można również zapominać o rehabilitacji.

Pomoc w przypadku problemów w odcinku szyjnym kręgosłupa

Więcej informacji na temat rwa barkowa przyczyny oraz nowoczesnych metodach leczenia można znaleźć na stronie https://www.rehab.pl/choroby-i-objawy/rwa-barkowa/, gdzie w razie potrzeby można od razu skontaktować się ze specjalistą, który ma doświadczenie z dolegliwościami bólowymi.

Należy pamiętać, że bagatelizując rwę barkową, stwarza się ryzyko wystąpienia poważnych powikłań, czego przykładem może być niedowład mięśni lub trwałe uszkodzenia nerwów.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.67 Liczba głosów: 6

5 Podobnych Artykułów:

  1. Co na zapalenie cewki moczowej: Sposoby na zapalenie cewki moczowej
  2. Jak dbać o serce: Jakie są skuteczne metody dbania o serce?
  3. Zdrowie na wagę złota: Dlaczego warto inwestować w pakiety medyczne dla pracowników?
  4. Owoce bogate w żelazo - lista produktów z dużą ilością żelaza
  5. Prawda o oleju kokosowym - poznaj jego realny wpływ na zdrowie i życie
Autor Kacper Lach
Kacper Lach

Interesuję się dietetyką i ochroną zdrowia. Prowadzę bloga o roli soli w diecie - piszę o skutkach nadmiaru soli, ale też niedoborów. Daję praktyczne porady, jak znaleźć złoty środek i czerpać korzyści z soli przy ograniczeniu zagrożeń.
 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Protetyk słuchu – kim jest i czym się zajmuje?
ZdrowieProtetyk słuchu – kim jest i czym się zajmuje?

Problemy ze słuchem dotykają coraz większej liczby osób – zarówno w podeszłym wieku, jak i młodszych. Wraz z rozwojem technologii i diagnostyki medycznej rośnie również zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią nie tylko wykrywać ubytki słuchu, ale także skutecznie im przeciwdziałać.

Czym uzupełnić brak zęba?
ZdrowieCzym uzupełnić brak zęba?

Utrata zęba to problem estetyczny, a co ważniejsze również i zdrowotny. Może prowadzić do przesuwania się sąsiednich zębów, zaniku kości oraz trudności w gryzieniu. Istnieje kilka metod uzupełnienia braków, które pomagają przywrócić pełną funkcjonalność jamy ustnej. W artykule przedstawimy zarówno klasyczne rozwiązania, takie jak mosty protetyczne i protezy ruchome, jak i nowoczesne implanty zębowe, które najlepiej imitują naturalny kościec.