Autor Danuta Kopecka

Danuta Kopecka

Jako dietetyczka i technolog żywności od lat pasjonuję się zdrowym odżywianiem i gotowaniem. Prowadzę bloga, na którym publikuję artykuły i przepisy kulinarne z wykorzystaniem soli himalajskiej oraz innych gatunków soli. Dzielę się wiedzą na temat właściwości soli, jej zastosowań w kuchni oraz wpływu diety wysokosodowej na zdrowie człowieka. Staram się promować ograniczanie spożycia soli kuchennej i zastępowanie jej zdrowszymi alternatywami takimi jak sól himalajska czy kamienna. Edukuję w zakresie profilaktyki chorób dietozależnych.

Zapotrzebowanie kaloryczne w ciąży - poradnik żywieniowy
Ciąża
Zapotrzebowanie kaloryczne w ciąży - poradnik żywieniowy
date-icon
18 grudnia, 2023

Zapotrzebowanie kaloryczne w ciąży dynamicznie rośnie. Dowiedz się, jak obliczyć dzienne zapotrzebowanie na poszczególnych etapach ciąży i jak skomponować dietę, by zapewnić odpowiednią ilość energii oraz cennych składników odżywczych dla Ciebie i dziecka.

Ile kalorii ma łyżeczka miodu? - Sprawdź kaloryczność!
Żywienie
Ile kalorii ma łyżeczka miodu? - Sprawdź kaloryczność!
date-icon
18 grudnia, 2023

Ile dokładnie kalorii i cukrów zawiera łyżeczka miodu? Jaka jest kaloryczność miodu w zależności od pochodzenia - miód akacjowy, rzepakowy? Czy miód jest zdrowszą alternatywą dla cukru? Sprawdź ile kalorii, węglowodanów i witamin kryje w sobie łyżeczka miodu!